NA HRADEC PŘES PIVOTY

Dane jak bys zhodnotil dosavadní čtyři kola ŽBL, nejprve dvě vysoké porážky, pak domácí výhra nad Ostravou a následně přeci jen přijatelnější prohra v Trutnově?

Ty dvě vysoké porážky s Chomutovem a KP Brno nemrzí. Byly to první zápasy v lize, pro drtivou většinu hráček něco úplně nového. Na Ostravu jsme se pečlivě připravili, přesvědčili jsme holky, že můžou vyhrát a ony odevzdaly maximum. Věřili jsme, že můžeme výkon proti Ostravě zopakovat i v Trutnově. Domácí hráčky ovšem skvěle střílely za tři (70%, 9/13) za to my jsme se z dálky netrefily (12,5% 3/24). Jinak nebyla naše hra špatná.. ale zahodit 21 trojek, to se vyhrát fakt nedá.

Na čem může tým stavět, aby se udržel a jsi s dosavadními výkony spokojen nebo ne?

Můžeme stavět na solidní hře pivotů a také obraně vnitřního prostoru. Naopak bychom měli zlepšit uvolnění křídel pro balon a tudíž rychlejší pohyb míče.. je taky třeba zapracovat na spacingu a timingu. Při skore 1-3 úplně spokoejn být nemohu, ale vzhledem k situaci, tedy že jsme nováčkem soutěže, musím říct, že se nemáme za co stydět. A budeme lepší.  

Nyní Vás čeká Hradec Králové (20.10.2023 v 16:30), ten v pátek prohrál s pražskou Slávii, máš nějaké recept, jak na soupeře vyzrát?

Hradec je historicky přední český tým, s řadou reprezentantek. Musíme přehrát jejich celoplošnou obranu a vyvarovat se ztrátám. To bude naprosto rozhodující. Zisky a rychlý protiútok je smrtící zbraň Hradce. Pokud se nám podaří hrát přes pivoty,  máme šanci.  

Budeš mít v pátek k dispozici kompletní kádr?

Bohužel ne. Vedle dlouhodobě zraněných Matějkové a Šafránkové zřejmě nenastoupí talentovaná rozehrávačka Verča Vojtíková, která byla ve skvělé formě. V Trutnově si nešťastně otočila koleno a zápas nedohrála. Na návrat na palubovky se naopak po 4 měsících těší naše Petra Klokočníková. 

Na co se fanoušci mohou těšit?

Věřím, že na bojovný výkon plný nasazení a hezkých akcí. A taky na poločasový program, samozřejmě!