HISTORIE KLUBU

DSK je na basketbalové mapě 30 let. Původ klubu sahá do roku 1992, kdy pod jménem TJ Spoje Praha sdružoval 150 holčiček různých věkových katerií od přípravky po starší žákyně s pravidelnou účastí na tzv. mistrovstvích České Republiky daných věkových kategorií.  V roce 1995 došlo ke sloučení s USK Praha, kdy hráčky původních Spojů Praha vybojovaly 2 dorostenecké mistrovské tituly a jeden titul vicemistra. V roce 2001 byl pro hráčky tehdejšího bývalého dorostu USK Praha, za účelem vytvoření možnosti hrát spolu dál dobrý basket vytvořen klub DSK Basketball, navazující na tradici Spojů Praha.Potom se postupně přes název DASCom Praha, DSK Karlín až po DSK Baskteball Nymburk, pod kterým slavil klub dosud největší úspěchy v ženské lize - 8 sezon v ŽBL, stříbrné i bronzové medaile, vítězství v Českém poháru a především 7 letá účast v evropských pohárech - čtvrfinále FIBA Eurocupu Women v roce 2016 nebo final four CEWL v roce 2015. V roce 2019 prodal klub licenci k ŽBL do Chomutova. Při úzké spolupráci s BK Brandýs n.L. začal klub prakticky od znova a velmi úspěšně: přes druhou ligu do první ligy, tam v sezoně 2021-2022 skončil třetí a v sezoně 2022-2023 DSK celou 1. ligu vyhrál. V následné baráži porazil DSK tým Strakonic 2:1 na zápasy a po 30 letech poslal Strakonice do nižší soutěže. DSK Basketball Brandýs se tak vrací na  svoji 9. sezonu do ŽBL, ovšem v novodobé historii a zejména v historii města Brandýs nad Labem - Stará Boleslav je to poprvé, co v 80.leté historii basketbalu v Brandýse se toto menší středočeské město zařadí mezi 7 měst, které se mohou pochlubit elitní ženskou basketbalovou soutěží (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Chomutov, Trutnov.. a Brandýs!)  Sample text. Click to select the text box. Click again or double click to start editing the text.