DSK Basketball Brandýs - Levhartice Chomutov

DSK Basketball Brandýs - Levhartice Chomutov  59:108 (15:26, 13:30, 8:35, 23:17)

První historické utkání nejvyšší ženské ligy bylo skvěle připraveno, včetně úvodního slavnostního rozskoku, který provedl brandýský rodák, olympionik a Mistr světa, Ondřej Synek. 
Ještě předtím za potlesku diváků nastoupily oba týmy v doprovodu našich mladých nadějí, hráček ročníků 2012 a 2013. 
Vlastní utkání se nevyvíjelo podle našich představ, veškerý náš pohyb svazovala nervozita z první ligového utkání, stejně jako střelbu. To se projevilo především při střelbě trestných hodů, které jsme v úvodu měli 1-8 a také ve velkém počtu nevynucených ztrát, které soupeř nekompromisně trestal. Přesvědčili jsme se taky o tom, že to, co v obraně střelby z perimetru stačilo v 1. lize, v ŽBL nestačí. Protože jsme nebránili těsně, dovolili jsme soupeřkám vystřelit 24 trojek.. a chomutovské hráčky se z nich 12x trefily.. 
Postupně jsme se zlepšovali, ve čtvrté čtvrtině dokonce i náskok soupeře trochu stáhli. O vítězi ale bylo rozhodnuto. 
 
"Chomutov vyhrál zaslouženě a gratuluju mu. Nás čeká ještě spousta práce. Jsme na to připraveni. Budeme lepší"  řekl k zápasu trenér Dan Kurucz a dodal "Děkuju hojnému počtu našich fanoušků, kteří nás podporovali i za nepříznivého vývoje zápasu. Díky!" 
 
Body Brandýsa: Murray 14, Vrančić 11. Burdgess 7 (+9 doskoků), Durdová, Ebenhohova a Pitrová po 5, Holá 4, Tomková a Najbrtová po 3, Ceralová 2, Maršíková, Šťovíčková.