Basket Slovanka Praha - DSK Basketball Brandýs

Basket Slovanka Praha - DSK Basketball Brandýs 80:75 (39:32)
 
Zápas, v němž jsme chtěli soupeři odskočit v tabulce, jsme začali velmi dobře a vedli 10:4. Postupně jsme trochu polevili v obraně, domácí trefili několik těžkých střel včetně trojek a utrhli vedení na svou stranu a po první části byl stav 15:20. Druhá čtvrtina odpovídala té první byla vyrovnaná a bojovná, nám se stahnout nepodařilo a koš Slovanky po měkké obraně v závěrečné vteřině první části znamenal, že i druhou čtvrtku vyhráli domácí o koš a celkově vedli 39:32. Třetí část byla pro nás opět nepříznivá, nedali jsme několik jasných pozic a ve snaze o útočný doskok jsme odkrývali obranu pro rychlý protiútok soupeře. V téhle části jsme tak prohrávali až o 18 bodů a vše se zdálo být rozhodnuto. V závěru se nám ale podařilo po pěkných akcích a zakončeních především od Kwanzy stáhnout na 10 bodů a cítili jsme, že ještě můžeme ve 4. čtvrtině zápas zdramatizovat. 
 
A to se nám také povedlo. Dotáhli jsme se až na rozdíl jediného koše a šlo o to trefit. Bohužel v té chvíli se ukázala větší zkušenost soupeřek. Při střelbě za 3 body byl kontakt Ondrouškové na naší Leezu posouzen jako faul naší hráčky a domácí hráčka trefila 2 ze 3 TH a zápas opět utrhla. Skvělý závěr předvedla Nata Durdová, která držela dobrou střelbou náš prapor stále v naději. Nicméně TCH Kwanzy za příliš krátkou vzdálenost od vyhazující hráčky znamenala zase útěk z Slovanky z dostřelu jedné střely. Byť jsme mohutně stahovali, hráčky Slovanky dobře proměňovaly trestné hody a výhru si tak pohlídaly. Poslední čtvrtku jsme vyhráli o pět, ale to bohužel nestačilo. 
 
U domácích vynikly obě univerziádní reprezentantky Eliška Hálová (24 b., 10 doskoků), Andy Ondroušková (13 b) a reprezentantka 3x3 Alžběta Levínská (16b.)
 
"Musím kriticky poznamenat, že musíme s hráčkami pracovat na dodržení taktických pokynů po celý zápas, ne jen v některých jeho fázích" řekl k utkání Dan Kurucz a dodal: Líbil se mi výkon Kwanzy, Leezy a Naty Durdové. A sportovně přidám soupeřky Elišku Hálovou a Andy Ondrouškovou."
 
Body DSK Brandýs: Kwanza Murray 24 (+6 získaných faulů), Leeza Burdgess 14 (+17 doskoků!), Nata Durdová 12, Irena Vrančič 7, Jana Maršíková 6, Martina Šťovíčková 5, Marie Holá, Míša Pitrová a Lucka Ceralová po 2, Petra Klokočníková 1, Timi Najbrtová a Katka Ebenhohová.