JDEME NA OSTRAVU - rozhovor s trenérem Danem Kuruczem

Zhodnocení dosavadních dvou zápasů ŽBL – hodnotí kouč Daniel Kurucz:


Po dvou kolech máme dvě porážky s týmy z čela tabulky, které hrají Eurocup. Shrnul bych to tak, že „zázraky se nedějí“ a zatímco jak Chomutov, tak KP Brno mají zkušené, Evropou protřelé týmy, my se učíme. A podle toho vypadaly i výsledky (59:108, 45:89). Více mě však zajímala předváděná hra. A ta byla ve druhém zápase o dost lepší než v tom první. Vedle určité nervozity z utkání (to pomine) trápily naše hráčky nevynucené ztráty, které ligoví soupeři nekompromisně trestají a nezvyk s tvrdou hrou do těla. Na těchto věcech musíme pracovat. V týmu panuje „pracovní, pozitivní a dobrá nálada“. 


Chtěl bych ještě zmínit, že v Brně nastoupila Amálka Hrubinová, teprve šestnáctiletá odchovankyně brandýského basketbalu. Amálka hrála vůbec poprvé za dospělé ženy a hned v ŽBL. A rozhodně nezklamala!


S jakými vyhlídkami vstupujete do zápasu s ŽBL Ostrava a budete kompletní?


Věříme, že budeme Ostravě vyrovnaným, nebo alespoň vyrovnanějším soupeřem. Ostravský tým letos také zkoušel Eurocup, ale v kvalifikaci nepřešel přes SCP Ružomberok. Chceme omezit ztráty, hrát s větším přehledem, sebevědomím a důsledněji bránit. Byli bychom rádi, kdyby nám soupeře nedal více než 70 bodl, což se mu v dosavadních třech zápasech sezónu ani jednou nepodařilo. Proto je potřeba vyvarovat se zbytečných ztrát a nedovolit Ostravě lehce skorovat. Na každý koš či střelu se musí pořádně nadřít a základní rotaci tak širokou nemá. Kompletní bohužel stále nejsme. Chybí Matějková a Richterová, od začátku sezony též Šafránková. Veronika Vojtíková zkouší začít pomalu trénovat, ale velký optimismus nepanuje. Navíc Pitrová si v nedělním zápase za Spartu (1. liga) poranila kotník. Uvidíme, zda bude v pořádku. Budeme každopádně hrát s 12 zdravými hráčkami, kádr máme široký.