Těžko si představit DSK Brandýs bez výrazných střelkyň Hanušové či Ondrouškové. Ale podle trenérových slov je základním stavebním kamenem právě Martina Šťovíčková!
Jak se Ti hrálo s týmem, jak se spolupracovalo s trenérem a vůbec realizačním týmem a spoluhráčkami?
Se spoluhráčkami se mi hrálo dobře, oproti minulé sezóně jsme hrály trochu rychleji a to mi vyhovuje. Se zahraničními hráčkami jsme si sedly na hřišti i mimo něj. I když se nám letos zranění rozhodně nevyhýbala, dokázaly jsme to překonat soudržností na hřišti.
V Brandýse jsem strávila už tři sezóny, takže se s trenérem dobře znám a oba víme, co od sebe můžeme očekávat. Další členové realizačního týmu jsou nedílnou součástí, vždy se všichni snaží pomoct jak nejlépe můžou. Myslím, že si lidé úplně neumí představit kolik lidí za klubem opravdu stojí. Často se totiž zapomíná na ty, kteří při utkáních na naší lavičce nesedí. Vypomáhám i mimo hřiště, okrajově s fyzickou propagací a hlavně s webem a sociálními sítěmi. Takže pokud se Vám něco nelíbí nebo naopak máte nápady na něco nového, co by se Vám líbilo, neváhejte se na mě obrátit (můžete osobně, na Instagram DSK Basketball Bradýs nebo vyplněním dotazníku: https://www.survio.com/survey/d/T5M2D2U7G4A4M9J5K).
Trenér Dan Kurucz o Tobě mluví jako o základním stavebním kameni týmu. Nechává Tě bránit ty nejlepší střelkyně soupeře. Co je podle Tebe důležité umět v obranných činnostech?
Jsem ráda, že ve mě má takovou důvěru. Není to lehký úkol a vždycky jsem nervózní, protože vím, že na mě spoléhá. Podle mě je nejdůležitější mentální nastavení, přeci jenom si musíte sami důvěřovat. Já mám ještě velkou výhodu, protože mám hodně dlouhé ruce v poměru se zbytkem těla.
Vedle ŽBL hraješ taky 1. ligu v Sadské, kde jsi naprosto klíčovou hráčkou s obrovským přínosem pro tamní tým. Přináší tohle angažmá něco také Tobě?
Určitě přináší, sbírám stále nové zkušenosti a vím, že tam bych měla jít mladším příkladem. Snažím se jim i něco předat, jak z osobní stránky tak té basketbalové. Další důležitý přínos je sebevědomí, které tam pomalu, ale jistě také získávám. S holkami jsme si sedly a jsme dobrá parta, na zápasy s nimi se vždycky těším.
Mnoho hráček bylo v průběhu poslední sezóny různě zraněných či nemocných, Ty jsi ale držela pořád. Vypadá to, že máš nezlomné zdraví. Děláš něco navíc pro sebe i svoje tělo?
Nezlomné zdraví určitě nemám, proto to radši „zaklepu.“ Zatím to vypadá, že mám spíš štěstí, a když už něco nastane, tak to není nic vážného. Taky to mám asi trochu dané výchovou, byla jsem naučená, že dokud se zvednu a odejdu po svých, tak to nic není. Pár nemocí jsem už přechodila, což není správné, ale někdy má člověk pocit, že nemá na výběr.
Na čem bys chtěla pracovat v letní přípravě, abys se naskočila do další sezóny „ještě silnější a lepší“ ?
Chci zapracovat na lepším driblingu, jsem na něm pořád dost nejistá. Taky bych chtěla něco naposilovat, abych byla při kontaktu stabilnější.
Jakou máš motivaci pro příští sezónu, kam bys to chtěla s Brandýsem dotáhnout?
Moc ráda bych opakovala 5. místo nebo třeba i vyšší příčku, myslím si, že na to jako tým máme. Bylo by super, kdybychom si mohli zahrát EuroCup, už minulou sezónu jsme nebyli daleko. Měli jsme smůlu na los a chytli už v kvalifikaci nejtěžšího soupeře, ale v domácím utkání jsme se poločas drželi a odvedli dobrý výkon. Tak by to snad další sezónu mohlo vyjít.
Na domácí zápasy chodí čím dál tím více diváků. Co bys jim vzkázala?
Jsem vždycky moc ráda, když vidím zaplněné hlediště. Neříká se nadarmo, že diváci jsou šestý hráč. Chtěla bych jim hlavně moc poděkovat za podporu a zároveň bych je chtěla pozvat do další sezóny. Rozhodně se mají na co těšit a my je moc rádi uvidíme!